Çilek

Adana ve Mersin’in Silifke ilçesinin bereketli topraklarında yetiştirilen çilek çeşitlerimiz tadı ve kokusuyla damaklarınızda ayrı bir lezzet bırakacak.

Kıpkırmızı görünümü ve enfes lezzetiyle her yaştan insanın sevdiği çilek çeşitlerimiz ile günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Motto Fresh olarak festival ve Rubygem cinsi çilek çeşitlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Festival Çilek

Lezzetli aromasıyla öne çıkan festival cinsi çilek, yıl boyu hasat veren çilek çeşitlerindendir.

İçi açık kırmızı, dışı ise kırmızı ve parlak olan bu tür, görüntü olarak en cezbedici çilek türüdür. Konik şekle sahip olan bu tür, C vitamini deposudur. Hastalıklara karşı oldukça dayanıklı olan bu tür, taşımacılık için de uygundur.

Adana ve Mersin Silifke’de 700 metre altında, su tutma kapasitesi düşük, kumlu ve tınlı hafif bünyeli topraklarda yetiştirilen festival cinsi çileklerimiz, erkenci diye tabir edilen türdendir. Antraknoz hastalığına karşı dayanıklı olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Rubygem Çilek

Enfes lezzeti ve mis gibi kokusuyla bilinir. Parlak, iri, tatlı ve kırmızı renkte meyvelere sahip olan bu tür, iç piyasa ve ihracatta en fazla tercih edilen çilek çeşididir.

Adana ve Mersin’in Silifke ilçesinin bereketle topraklarında yetiştirilen Rubygem çilek çeşidimiz, kalitesiyle en çok tüketilen çilek çeşitlerinden biridir. Hem ticari hem de lezzet açısından dikkat çeken bu tür, yıl boyu hasat edilebilmektedir. Erkenci bir çeşit olan Rubygem, yola da dayanıklıdır.

Çilekte Bulunan Vitaminler

C, E, K, B1, B2, B3, B5, B6

Çilek Ürün Takvimi

Ocak
Şubat
Mart
Nisan
Mayıs
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül
Ekim
Kasım
Aralık

Teklif Al

Motto Fresh, pazarlamasını yaptığımız meyve çeşitleri, meyvelerin tedarikinden paketlenip müşterilere ulaştırılmasına kadarki süreçle ilgili aşağıda bulunan İletişim Formu’nu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ad - Soyad:

Telefon:

E-Posta:

Konu:

Mesaj:

Hemen Teklif Al
copyright © 2023 · motto fresh · tüm hakları saklıdır.