Elma

Isparta, Konya, Niğde ve Karaman’ın bereketli topraklarında en doğal yöntemlerle yetiştirilen elma çeşitlerini sizlerin damak tadınıza sunuyoruz. Aroması ve tadıyla eşsiz olan Red Delicious, Starking, Scarlet Spur, Pink Lady, Granny Smith ve Golden cinsi elma çeşitlerimiz, vitamin takviyesi ve bağışıklığınızın güçlenmesinde katkı sağlayacak. İçeriğindeki vitaminler ile doğal bir antioksidan görevi üstlenen elma meyvesi ile vücudunuz doğal sağlığına mucizevi şekilde kavuşacak.

Red Delicious Elma

Fransız-Amerikan melezlemesi ile elde edilen daha renkli ve lezzetli bir elma çeşididir. Çok sulu ve her damak tadına oldukça uygun bir ürün olan Red Delicious, beneklemeye karşı tam dayanıklıdır.

Kalite standardı olarak kabul edilebilir seviyelerde olan bu ürünün meyveleri orta-iri boydadır. Parlak kırmızı kabuğuyla oldukça iyi muhafaza edilebilen Red Dilicious, taşıma toplama işlemlerine karşı da dayanıklıdır.

Eylül ayının üçüncü on günlük döneminde hasat edilen bu ürün, uygun koşullarda saklandığında Mart ayına kadar tüketicilerin beğenisine sunulabilmektedir.

Starking Elma

Parlak ve kırmızı kabuğu, hoş aroması ile karakterize olmuş bir elma çeşididir. Anadolu’da birçok yerde yaygın bir şekilde yetiştirilen bu ürün, kırmızı elmanın en lezzetli hali olarak tarif edilir. Sulu ve sert bir yapıya sahip olan olan Starking elma türünün yapısı yuvarlak değil, yıldıza benzer konik bir şekildir.

Sert ve leziz yapısıyla ağızda tatlı bir lezzet kalmasını sağlayan Starking türü, içeriğindeki yüksek C vitamini ile vücut bağışıklığının güçlenmesinde önemli bir yeri vardır. Lifli yapısı nedeniyle de diyet ve detoks uygulayan, spor yapan kişilerin sık sık tercih ettiği bir elma türüdür.

Yapılan araştırmalar, Parkinson ve Alzheimer gibi beyin hastalıkları karşısında koruyucu olduğunu ortaya koymaktadır. Kırmızı renginden dolayı da antioksidan maddeler bakımından da zengindir.

Starking Elmanın Faydaları

 • Hafızayı güçlendirir,
 • Kansere karşı korur,
 • Kötü kolesterolü düşürür,
 • Kabızlığa karşı faydalıdır,
 • Cilde canlılık verir,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Uykuya dalmayı kolaylaştırır,
 • Alzheimer ve Parkinson hastalıklarına karşı korur,
 • Dişleri temizler.

Kurabiye, kek ve pasta gibi lezzetli atıştırmalıklarda sıklıkla tercih edilen Starkingi elma, ekim, kasım, aralık, ocak, şubat ve mart aylarında hasat edilmektedir.

Scarlet Spur Elma

ABD orijinli olan Scarlet Spur türü elma, koyu kırmızı, bordo renkli, tatlı, sulu, sert ve oldukça lezzetlidir. Meyve eti krem renkli ve gevrek olan bu tür, meyveleri iri ve uzun-koni şeklindedir. Renklenme dönemi ağustos ayının sonudur.

Granny Smith, Golden Delicious, Fji, Gala Grubu ve Brauburn çeşitlerinin tozlayıcı olarak kullanıldığı bu ürün, yarı bodur (MM. 106) ve klasik anaçlar üzerinde tercih edilmektedir. Toprağa karşı tutunması oldukça iyi olan bu tür destek istemez.

Hasat zamanı ise bölgelere göre Eylülün 3. Haftası ve Ekimin 1. Haftası arasıdır.

Pink Lady Elma

Avustralya orijinli olan Pink Lady elma türü, orta boylu, açık sarı zemin üzerinde pembe kabuklu bir elma çeşididir. Kendine has aroması ile öğün aralarında da kullanılabilecek bir lezzet olan bu tür, hasat zamanından birkaç ay sonra tüketildiğinde mükemmel bir aromaya kavuşur.

Meyve et dokusu oldukça serttir. Bu nedenle uzun yola ve soğuk muhafazaya uygun bir çeşittir. Yaklaşık 7-8 ay soğuk hava depolarında özelliklerini yitirmeden muhafaza edilebilmektedir.

Granny Smith, Srarkrimson Delicious, Red Delicious ve Fucji çeşitlerinin tozlayıcı olarak kullanıldığı bu ürünün hasat dönemi ise Kasım ayının 1 ve 2. Haftalarıdır.

Granny Smith Elma

Hafif ekşi tadı ve yeşil rengi ile bilinen bir elma çeşididir. Sert ve sulu bir yapısı bulunan bu tür, ferahlatıcı bir tada sahiptir. Meyveleri iri ve küresel şekilli olan bu tür, hafif asitli, hafif mayhoş ve kendine has bir aromaya sahiptir. Özellikle tatlı çeşitlerinde kullanılan Granny Smith’in meyve eti ise yeşilimsi beyaz renkli ve gevrektir.

Düşük glisemik değeri nedeniyle şeker hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilebilen bu tür, uygun şartlarda uzun süreli saklanabilmektedir.

Hasat zamanı bölgelere göre Eylül ayının 4. Haftası ile Ekim ayının 2. Haftası arasıdır.

Golden Elma

Sarı rengi, sulu yapısı ve kendine has tadı ile bilinen Golden elma, kış aylarında en çok tüketilen elma çeşitlerindendir. Orta irilikte, geniş ve bir miktar uzun bir forma sahip olan Golden elma, ince kabuğu ile dikkat çeker.

Hafif ekşi tadı ile ağızda güzel bir aroma bırakan Golden elmayı kahvaltılarda meyve suyu olarak tüketmek de mümkündür.

Golden Elma Faydaları

 • İçeriğindeki A, B, C ve E vitaminleriyle adeta bir sağlık deposudur,
 • Bağışıklığı güçlendirir,
 • İçeriğindeki mineraller ile metabolizmayı olumlu etkiler,
 • Hafızayı güçlendirir,
 • Kötü kolesterolü düşürür,
 • Cilde canlılık verir,
 • Kabızlığı önler,
 • Uykuya dalmayı kolaylaştırır,
 • Kansere karşı korur,
 • Dişleri temizler,
 • Alzheimer ve Parkinsona karşı koruyucudur.

Hasat zamanı ise bölgelere göre Eylül ayının 3. Haftası ile Ekim ayının 1. Haftası arasıdır.

Elma Ürün Takvimi

Ocak
Şubat
Mart
Nisan
Mayıs
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül
Ekim
Kasım
Aralık

Teklif Al

Motto Fresh, pazarlamasını yaptığımız meyve çeşitleri, meyvelerin tedarikinden paketlenip müşterilere ulaştırılmasına kadarki süreçle ilgili aşağıda bulunan İletişim Formu’nu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ad - Soyad:

Telefon:

E-Posta:

Konu:

Mesaj:

Hemen Teklif Al
copyright © 2023 · motto fresh · tüm hakları saklıdır.